Historia klubu

Założycielem klubu jest Maciej Kowalak – posiadacz 5 Dana w Taekwondo WTF, a początek działalności to rok 1991.

Ideą powstania klubu było przekazywanie wiedzy nie tylko o Taekwondo, ale również o kulturze, historii i tradycji Korei. Dlatego też klub od początku swojego istnienia współpracuje z Koreańskimi Mistrzami Taekwondo.

Do 1998 r. podstawą działalności była współpraca z Mistrzem Byung-Ku Jung (obecnie posiadaczem 8 Dana), a od 1999 r. opiekę nad klubem przejął Wielki Mistrz Tae Hyoun Kim (Prezes Stowarzyszenia Koreańskich Mistrzów w Niemczech), posiadacz najwyższego stopnia 9 Dana. Klub cieszy się poparciem tak wielkiej osobistości, jaką jest Mistrz Kim. Zaowocowało to współpracą z innymi Mistrzami, przede wszystkim z Mistrzem Pyo Rak-Sun, Mistrzem Kang Jong Kil, Mistrzem Kang Seok Sun oraz Mistrzem Noh Seung Han.

Zawodnicy klubu często są zapraszani na seminaria i zawody w kraju i za granicą odnosząc znaczące sukcesy.

Każdego roku, w okresie wakacyjnym organizowane są obozy treningowe dla klubowiczów. Oprócz doskonalenia sztuki walki są one zawsze pełne dodatkowych atrakcji.